Muzea a expozice pro děti
Podrobnější informace o jednotlivých expozicích najdete v sekci Co dělat v Táboře - Muzea | expozice | ZOO | Rozhledny
Proč do Husitského muzea?
Děti se tu dozvědí o husitském hnutí, Janu Žižkovi i vozové hradbě. Ve škole se jim takové informace určitě neztratí a navíc tu pro ně historie nebude žádná nuda. Prohlížení expozice jim zpestří interaktivní obrazovky, husitské zbraně nebo královský trůn, na kterém se mohou vyfotit. Líbit se jim bude i v podzemních chodbách, s helmou na hlavě se budou cítit jako skuteční průzkumníci.
Proč na Bechyňskou bránu?
V této bráně najdete expozici Tábor, pevnost spravedlivých i královské město, která seznamuje s historií města od pravěku až po třicetiletou válku, i tady autoři mysleli na děti a jsou pro ně připraveny informační panely, na kterých si mohou například poskládat městské opevnění. Součástí je i vyhlídková věž bývalého hradu, ze které je krásný výhled na Staré Město.
Proč do Muzea čokolády a marcipánu?
Tohle muzeum je splněný sen každého mlsného jazýčku. Už jen u vitríny se suvenýry oči přecházejí a co teprve u marcipánového modelu Žižkova náměstí. Děti se tu dozvědí, jak vůbec čokoláda vzniká, jak dříve vypadaly obaly a jak se horký nápoj servíroval. Budou také moct navštívit čertovské peklo a čokoládový důl a v tvořivé dílničce si vyrobit vlastní sladkou památku na návštěvu muzea.
Proč do Muzea Lega?
Protože tahle stavebnice je zkrátka legendární. Děti v muzeu najdou inspiraci, co vše se dá z Lega postavit a mohou si zahrát i několik kvízů. Navíc je návštěvu muzea možné zakončit nákupem v prodejně, kde jsou nabízeny LEGO stavebnice, ne zcela běžně prodejné v obchodních sítích ČR.
Proč na vyhlídkové věže?
Ten pohled na město z výšky dostane každého bez rozdílu věku. Můžete si navíc vybrat vyšší kostelní vyhlídku, nebo nižší, ale otevřenější z hradní věže Kotnov. Pokud máte rádi rozhledny, nevynechejte Hýlačku, pohled z ní se otevírá do krajiny daleko za město. Ale který výhled je nejlepší, to musíte posoudit sami.
Proč do Strašidelného podzemí?
Kam jinam s vašimi Nebojsy? Tohle podzemí není jen tak ledajaké, kromě běžných strašidel tu sídlí také alchymista, kat a upíří rodinka, ze zvuků, které se linou z podzemí, vám bude běhat mráz po zádech. Takže sem vezměte bez obav i své dospívající děti, uvidíte, že o tomhle zážitku budou ještě dlouho vyprávět.
Proč do Dětského světa s mašinkou?
Protože málokteré dítě nemá rádo vláčky a pohádky, v této expozici si užije obojí. Pět vláčků projíždí např. pralesem s mamutem Tulínkem, Hovňouskama a Čmuchalíkama, mezi hodnými duchy Bruslíky a buclatými Sudíky, sněhovým království s drakem Mazlíkem nebo podivuhodným lesem s megakrysáky.
Proč do Housova mlýna?
Kdo by si nechtěl vybrat brnění podle svého gusta, obléci si ho a vyfotit se v něm? Ve filmové zbrojnici vás čeká přes tři tisíce vzorků k vyzkoušení. V létě se pak můžete ponořit do originálních soutěží a her o Husitských víkendech.
Proč do ZOO?
Děti zvířata milují a v naší ZOO jim budou pěkně blízko. Svým řevem je přivítá lev Simba, v rozlehlém výběhu se bude prohánět smečka arktických vlků společně s medvědy a nechybí ani oblíbení tygři. Ze ZOO jsou navíc krásné výhledy do okolí.
Kam se ještě vydat?
Na procházku městem s dětským kvízem. Můžete si vybrat dvě varianty: Lišácký kvíz pro děti od 6 do 10 let. Trasa je dlouhá cca 2,5 km a zabere 60 až 90 minut. Kvíz ke stažení (velikost: 1040 kB, formát: pdf). Ve jménu Jana Žižky pro děti od 9 do 14 let. Trasa je dlouhá 2,5 km a zabere 60 minut. Kvíz ke stažení (1825 kB, formát: pdf)
Nebo za dřevěnými sochami po červené značce po břehu řeky Lužnice, na pozorování planet do hvězdárny, na lesní naučnou stezku Pintovka a na další místa. Chcete mít ještě lepší přehled o tom, kam vyrazit? Stáhněte si naši brožurku Do Tábora s dětmi (velikost: 8805 kB, formát: pdf). Najdete v ní doporučení, které památky navštívit, kde si pohrát, či kam za sportem. Brožurka je k dostání zdarma v Infocentru Města Tábor.